LGS

LGS Türkçe Kaynak Kitap Önerileri – 8.Sınıf Türkçe 2025

LGS Türkçe Kaynak Kitap Önerileri bulmak istiyorsan doğru yerdesin! 8. Sınıf Türkçe kaynak tavsiyeleri yaptığımız bu içerikte, öğrenciler tarafından oldukça beğenilen, 8. sınıf LGS en iyi Türkçe kaynak tavsiyelerini listeledik. Kolay, orta ve zor olarak bulabileceğin ve LGS Türkçe yayınları hakkında “bu kitap nasıl” diye merak ettiğin her şeyi burada öğreneceksin.

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde LGS için en iyi Türkçe kaynak önerilerini sunacağız. 2025 LGS sınavına çalışmak için 8. sınıf en iyi kaynak kitap tavsiyelerine yazımızı uzatmadan geçelim;

8. Sınıf LGS Türkçe kaynak önerileri yaparken birebir LGS öğrencilerinin yorumları ile söylenen kaynaklar derlenmiştir. Biz bu derlemeyi birebir LGS adayının gözünden yapmış olacağız.

LGS Türkçe Branş Deneme Önerileri İçin Tıklayın

8. Sınıf LGS Türkçe Kaynak Önerileri – 2025 LGS Türkçe Tavsiye Edilen Kitaplar

Editör Yayınları: Yeni Tarz Sorular Soru Bankası

LGS Türkçe dersinde ilk tavsiye edeceğimiz kitap Editör yayınlarının hazırladığı “Yeni Tarz Sorular” başlıklı soru bankası olacaktır. Editör yayınları bu soru bankasında yeni nesil sorulara yer vererek güzel bir kitap ortaya çıkarmıştır. Kitap yaklaşık 280 sayfadan oluşmaktadır. Güncellenen baskılar dahilinde sayfa sayısı değişebilir.

Editör Yayınları Türkçe Soru Bankası
Editör Yayınları Türkçe Soru Bankası

Muba Yayınları: 8 Türkçe Soru Bankası

LGS Türkçe dersinde ikinci olarak tavsiye edeceğimiz kitap Muba yayınlarının hazırladığı 8. sınıf Türkçe soru bankası olacaktır. Yayınevi bu kitabında güzel sorular hazırlamıştır. Orta düzey bir bir kitaptır, farklı soru tarzlarını görmeniz açısından tavsiye edilmektedir.

Muba Türkçe Soru Bankası
Muba Türkçe Soru Bankası

Data Yayınları: Garantör Soru Bankası

LGS Türkçe dersinde tavsiye edeceğimiz bir  diğer kitap Data yayınlarından. Garantör soru bankası küçük ve fiyatının uygunluğu ile öne çıkmaktadır. Kitaptaki sorular kaliteli ve güzeldir. Sayfa sayısı da azdır, kitap yaklaşık 170 sayfadan oluşmaktadır.

Garantör Soru Bankası
Garantör Soru Bankası

İsem: Farklı İsem Türkçe Soru Bankası

İsem yayınlarını Farklı isem serisi oldukça beğenilmekte. Yine Türkçe dersi içinde tercih edebilirsiniz.

İsem LGS Türkçe
İsem LGS Türkçe

Zeka Küpü Yayınları: Türkçe Soru Bankası

Data yayınlarının hazırladığı bu kitap da LGS sınavına uyumlu soruları içermektedir. Kitap yaklaşık 240 sayfadan oluşmaktadır.

Zeka Küpü Türkçe Soru Bankası
Zeka Küpü Türkçe Soru Bankası

Bilfen Yayınları: Pro&Bil Türkçe Soru Bankası

Gayet güzel sorular bulunan bu yayın yine farklı soru tarzları için alınabilir. Zorluk seviyesi Muba yayınları ile aynı derecededir diyebiliriz.

Pro Bil Türkçe Soru Bankası
Pro Bil Türkçe Soru Bankası

Mozaik Yayınları: Türkçe Soru Bankası

Öğrenciler tarafından mozaik yayınlarının Türkçe tarafının kolay olduğu söylenmektedir. İdeal uzunlukta soru tipleri ile öğrenciye Türkçe dersini sevdirebilecek bir kaynaktır.

Mozaik Türkçe Soru Bankası
Mozaik Türkçe Soru Bankası

Tonguç: Taktikli Türkçe Soru Bankası

LGS de oldukça beğenilen Tonguç akademinin Türkçe kitabını da tavsiye ediyoruz. LGS çalışırken bu kitabı da kaynak edinebilirsiniz.

Tonguç LGS Türkçe
Tonguç LGS Türkçe

Hız Yayınları: Türkçe Uzmanı Soru Bankası

Öğrenciler tarafından oldukça beğenilen bu kitap da tavsiye edilebilecek kaynaklar arasındadır. Yine yeni tarz soruları da bünyesinde barındırmaktadır. Kitap yaklaşık 200 sayfadan oluşmaktadır.

Türkçe Uzmanı Soru Bankası
Türkçe Uzmanı Soru Bankası

Okyanus Yayınları: Master Türkçe Soru Bankası

Master LGS Türkçe: Okyanus Yayınlarının Master Paragraf kitabı “paragraf” konusunda tercih edilmesi mutlaka gerekilen bir kaynak olduğu tekrar öğrenciler tarafından belirtilmektedir. Bu kitap ayrıca sözel mantık sorularını da içermektedir. Yaklaşık 150 sayfadan oluşmaktadır. Bu kitap ilk seviyede biraz zor olacağı öğrenciler tarafından söylenmektedir.

Master Türkçe Soru Bankası
Master Türkçe Soru Bankası

Martı Yayınları: Yeni Nesil Türkçe Soru Bankası

Master yayınları gibi Martı yayınları Türkçe soru bankası da öğrenciler tarafından oldukça tavsiye edilmektedir. Sayfaları arasında bulunan etkinlikler ve sayfa kenarlarında bulunan bilgi kutucukları ile yine tavsiye edilen bir kitaptır. Yayında soruların yanında hangi konuya ait bir soru olduğu belirtilmiştir.

Martı Türkçe Soru Bankası
Martı Türkçe Soru Bankası

Son Viraj: Türkçe Drift Soru Bankası

Bu yayın konu anlatımı sonrasında etkinlik olarak düşünülmüştür, bu yüzden ilk sayfasında konuyu işliyor sonrasında konuya ait etkinliği yapıyorsunuz. Etkinlik oldukça az sadece konuya dair, geri kalanı soru bankası olarak testtir. Sorular fazla yeni nesil değil ama Türkçeyi sevmeyenler için kolay sorular içermesinden dolayı alınabilecek bir kaynak kitaptır. Kolay sorular olduğu için Türkçeyi sevmeyene “sevdirir” diyebiliriz.

Drift Türkçe Soru Bankası
Drift Türkçe Soru Bankası

LGS Türkçe Konuları İçin Tıklayın

Türkçe Soru Bankası tavsiyelerini aşağıdaki videodan yani “Ayaz Hoca” kanalından da izleyebilirsiniz. Hocamız kanalında güzel içerikler paylaşmaktadır.
https://www.youtube.com/watch?v=Q2H8zCoqhPc

Hiçbir kaynak kötü değildir. Burada ismini anmadığımız yayınlar asla tercih edilmeyecek gibi bir durum söz konusu olamaz. Tabi herkesin sevdiği yayında farklı olabilmektedir. Tüm yayınevlerine teşekkürler.

8. Sınıf LGS Türkçe Kitap Önerilerini Özetleyecek Olursak

 • Okyanus(Master)
 • BilFen(Pro&Bil)
 • Editör
 • İsem(Farklı İsem)
 • Muba
 • Data(Garantör)
 • Zeka Küpü
 • Son Viraj(Drift)
 • Mozaik
 • Tonguç(Taktikli)
 • Martı
 • Hız(Türkçe Uzmanı)

İlgini Çekebilir?: Çalışmaya 2025 LGS Konularını öğrenerek başlamaya ne dersin? İşte 2025 LGS Konuları

Türkçe dersinde sizin de beğenmiş olduğunuz LGS kaynak tavsiyeniz var ise yorum bölümünden yazabilirsiniz, güzel olmaz mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu